5 استراتژی سرمایه گذاری محبوب برای مبتدیان

وقتی خودتان سرمایه گذاری را شروع می کنید، دنیای سرمایه گذاری ممکن است گسترده و اغلب بسیار گسترده به نظر برسد. اما می‌توانید با برخی استراتژی‌های آزمایش‌شده، کارها را ساده کنید. یک استراتژی سرمایه‌گذاری مستحکم می‌تواند به بازدهی خوب در طول زمان منجر شود و به شما امکان می‌دهد بر روی سایر بخش‌های فرآیند سرمایه‌گذاری تمرکز کنید یا حتی سرمایه‌گذاری را آنقدر آسان می‌کند که بتوانید زمان بیشتری را صرف کاری کنید که دوست دارید انجام دهید.

در اینجا پنج استراتژی سرمایه گذاری محبوب برای مبتدیان به همراه برخی از مزایا و خطرات آنها آورده شده است.

بهترین استراتژی های سرمایه گذاری برای مبتدیان

یک استراتژی سرمایه گذاری خوب ضمن بهینه سازی بازده بالقوه، خطرات شما را به حداقل می رساند. اما با هر استراتژی مهم است به یاد داشته باشید که اگر در اوراق بهادار مبتنی بر بازار مانند سهام و اوراق قرضه سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید در کوتاه‌مدت ضرر کنید. یک استراتژی سرمایه‌گذاری خوب معمولاً برای کار کردن به زمان نیاز دارد، نباید به عنوان یک طرح «سریع پولدار شدن» در نظر گرفته شود. بنابراین مهم است که سرمایه گذاری را با انتظارات واقع بینانه از آنچه می توانید و نمی توانید به دست آورید شروع کنید.

  1. بخرید و نگه دارید:

استراتژی خرید و نگه داشتن یک استراتژی کلاسیک است که بارها و بارها خود را ثابت کرده است. با این استراتژی شما دقیقاً همان کاری را انجام می دهید که از نام آن نشان می دهد: یک سرمایه گذاری می خرید و سپس آن را به طور نامحدود نگه می دارید. در حالت ایده آل، شما هرگز سرمایه گذاری را نمی فروشید، اما باید به دنبال مالکیت آن برای حداقل 3 تا 5 سال باشید.

مزایا: استراتژی خرید و نگه داشتن شما را بر بلندمدت متمرکز می کند و مانند یک مالک فکر می کنید، بنابراین از معاملات فعالی که به بازده اکثر سرمایه گذاران آسیب می زند اجتناب می کنید. موفقیت شما بستگی به عملکرد کسب و کار اصلی در طول زمان دارد. و اینگونه است که در نهایت می توانید بزرگترین برندگان بازار سهام را پیدا کنید و احتمالاً صدها برابر سرمایه اولیه خود به دست آورید.

خوبی  این رویکرد این است که اگر متعهد شوید که هرگز نفروشید، دیگر نیازی نیست دوباره به آن فکر کنید. اگر هرگز نفروختید، از مالیات بر عایدی سرمایه اجتناب خواهید کرد. استراتژی خرید و نگه‌داری بلندمدت به این معنی است که شما همیشه بر بازار متمرکز نیستید – برخلاف معامله‌گران – بنابراین می‌توانید زمان خود را صرف انجام کارهایی کنید که دوست دارید به‌جای اینکه تمام روز را به تماشای بازار ببندید.

ریسک‌ها: برای موفقیت با این استراتژی، باید از وسوسه فروش در زمانی که بازار آشفته می شود، اجتناب کنید. شما باید ریزش‌های ناگهانی بازار را تحمل کنید.

  1. شاخص را بخرید:

این استراتژی تماماً در مورد یافتن یک شاخص سهام جذاب و سپس خرید یک سبد شاخص بر اساس آن است. دو شاخص محبوب Standard & Poor’s 500 و Nasdaq Composite هستند. هر کدام دارای بسیاری از سهام های برتر بازار هستند که مجموعه ای متنوع از سرمایه گذاری ها را به شما می دهد، حتی اگر تنها سرمایه گذاری شما باشد. (این لیست از بهترین صندوق های شاخص می تواند شما را شروع کند.) به جای تلاش برای شکست دادن بازار، شما به سادگی مالک بازار از طریق صندوق هستید و بازده آن را دریافت می کنید.

مزایا: خرید شاخص یک رویکرد ساده است که می تواند نتایج عالی به همراه داشته باشد، به خصوص زمانی که آن را با ذهنیت خرید و نگه داشتن همراه کنید. بازده شما میانگین وزنی دارایی های شاخص خواهد بود. و با داشتن یک سبد متنوع، ریسک کمتری نسبت به داشتن چند سهام خواهید داشت. به‌علاوه، برای سرمایه‌گذاری نیازی به تجزیه و تحلیل سهام تکی نخواهید داشت، بنابراین به کار بسیار کمتری نیاز دارد، به این معنی که در حالی که پولتان برای شما کار می‌کند، زمانی را برای سرگرمی‌های دیگر صرف می‌کنید.

ریسک‌ها: سرمایه‌گذاری در سهام می‌تواند مخاطره‌آمیز باشد، اما داشتن مجموعه‌ای متنوع از سهام راه امن‌تری برای انجام آن در نظر گرفته می‌شود. اما اگر می‌خواهید به بازده بلندمدت بازار دست یابید – به طور متوسط ​​سالانه 10 درصد برای S&P 500 – باید در روزهای سخت ادامه دهید و نفروشید. همچنین، از آنجایی که شما مجموعه ای از سهام را خریداری می کنید، میانگین بازده آنها را دریافت خواهید کرد، نه بازده داغ ترین سهام. گفته می شود، بیشتر سرمایه گذاران، حتی حرفه ای ها، در طول زمان برای شکست دادن شاخص ها تلاش می کنند.

  1. فهرست و چند:

استراتژی “شاخص و چند” راهی برای استفاده از استراتژی صندوق شاخص و سپس اضافه کردن چند موقعیت کوچک به پرتفوی است. به عنوان مثال، شما ممکن است 94 درصد از پول خود را در صندوق های شاخص و 3 درصد در هر یک از اپل و آمازون داشته باشید. این یک راه خوب برای مبتدیان است که به یک استراتژی شاخص عمدتاً با ریسک پایین تر ادامه دهند، اما کمی در معرض سهام فردی قرار بگیرند که دوست دارند.

مزایا: این استراتژی بهترین استراتژی صندوق شاخص را می گیرد – ریسک کمتر، کار کمتر، بازده بالقوه خوب – و به سرمایه گذاران جاه طلب تر اجازه می دهد چند موقعیت اضافه کنند. موقعیت‌های فردی می‌توانند به مبتدیان کمک کنند تا پای خود را در تحلیل و سرمایه‌گذاری در سهام خیس کنند، در حالی که اگر این سرمایه‌گذاری‌ها خوب کار نکنند، هزینه زیادی ندارند.

ریسک‌ها: تا زمانی که موقعیت‌های منفرد بخش نسبتاً کوچکی از پرتفوی باقی می‌مانند، ریسک‌ها در اینجا عمدتاً مشابه خرید شاخص هستند. شما همچنان تمایل دارید که میانگین بازدهی بازار را دور بزنید، مگر اینکه صاحب سهام انفرادی واقعا خوب یا ضعیف باشید. البته، اگر در حال برنامه ریزی برای گرفتن موقعیت در سهام فردی هستید، باید زمان و تلاش خود را صرف درک نحوه تجزیه و تحلیل آنها قبل از سرمایه گذاری کنید. در غیر این صورت، نمونه کار شما ممکن است ضربه بخورد.

  1. سرمایه گذاری درآمدی:

سرمایه‌گذاری درآمدی، مالکیت سرمایه‌گذاری‌هایی است که پرداخت‌های نقدی، اغلب سهام سود سهام و اوراق قرضه را تولید می‌کنند. بخشی از بازده شما به صورت پول نقد است که می‌توانید از آن برای هر چیزی که می‌خواهید استفاده کنید یا می‌توانید بازپرداخت‌ها را در سهام و اوراق قرضه بیشتری سرمایه‌گذاری کنید. اگر سهام درآمدی دارید، همچنان می توانید علاوه بر درآمد نقدی، از مزایای سود سرمایه نیز بهره مند شوید. (در اینجا برخی از ETFهای سود سهام برتر وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.)

مزایا: شما به راحتی می توانید یک استراتژی سرمایه گذاری درآمدی را با استفاده از صندوق های شاخص یا سایر صندوق های متمرکز بر درآمد پیاده سازی کنید، بنابراین نیازی به انتخاب سهام و اوراق بهادار در اینجا ندارید. سرمایه‌گذاری‌های درآمدی نسبت به سایر انواع سرمایه‌گذاری‌ها نوسان کمتری دارند و شما امنیت پرداخت نقدی منظم از سرمایه‌گذاری‌های خود را دارید. به علاوه، سهام سود سهام با کیفیت بالا تمایل به افزایش پرداخت‌های خود در طول زمان دارند و میزان دستمزد شما را بدون هیچ کار اضافی افزایش می‌دهد.

ریسک ها: در حالی که ریسک کمتری نسبت به سهام به طور کلی است، سهام درآمدی همچنان سهام است، بنابراین آنها نیز می توانند سقوط کنند. و اگر در سهام فردی سرمایه‌گذاری می‌کنید، آن‌ها می‌توانند سود سهام خود را حتی به صفر برسانند و شما را بدون پرداخت و از دست دادن سرمایه نیز باقی می‌گذارند. پرداخت‌های کم در بسیاری از اوراق قرضه باعث می‌شود آنها جذابیتی نداشته باشند، به‌ویژه از آنجایی که احتمالاً از افزایش سرمایه یا افزایش سرمایه در آنها لذت نخواهید برد. بنابراین، بازده اوراق قرضه ممکن است حتی تورم را شکست ندهد و قدرت خرید شما را کاهش دهد. همچنین، اگر دارای اوراق قرضه و سهام سود سهام در یک حساب کارگزاری معمولی هستید، باید مالیات بر درآمد بپردازید، بنابراین ممکن است بخواهید این دارایی ها را در یک حساب بازنشستگی مانند IRA نگهداری کنید.

  1. نوسان گیری قیمت دلار:

نوسان گیری قیمت دلار، روشی است که در فواصل زمانی منظم به سرمایه‌گذاری‌هایتان پول اضافه می‌کنید. به عنوان مثال، ممکن است تعیین کنید که می توانید 500 دلار در ماه سرمایه گذاری کنید. بنابراین شما هر ماه 500 دلار را صرف کار می کنید، صرف نظر از اینکه بازار چه کاری انجام می دهد. یا شاید به جای آن هر هفته 125 دلار اضافه کنید. با خرید منظم یک سرمایه گذاری، امتیاز خرید خود را گسترش می دهید.

مزایا: با گسترش امتیاز خرید خود، از خطر “زمان بندی بازار” جلوگیری می کنید، به این معنی که تمام پول خود را به یکباره ریخته اید. میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری به این معنی است که در طول زمان میانگین قیمت خرید را دریافت می‌کنید و تضمین می‌کند که خیلی زیاد خرید نمی‌کنید. میانگین هزینه دلار نیز برای کمک به ایجاد نظم و انضباط سرمایه گذاری منظم خوب است. با گذشت زمان، احتمالاً به این دلیل که در رویکرد خود نظم و انضباط داشته اید، به مجموعه ای بزرگتر دست پیدا خواهید کرد.

ریسک ها: در حالی که روش ثابت میانگین‌گیری هزینه دلار به شما کمک می‌کند از آل-این در زمان نامناسب اجتناب کنید، همچنین به این معنی است که در زمان مناسب آل-این را انجام نمی‌دهید. بنابراین بعید است که در نهایت بیشترین بازده سرمایه گذاری خود را داشته باشید.

چگونه سرمایه گذاری را شروع کنیم؟

سرمایه‌گذاری دنیای گسترده‌ای است و سرمایه‌گذاران جدید باید چیزهای زیادی یاد بگیرند تا به سرعت عمل کنند. خبر خوب این است که مبتدیان می توانند با چند مرحله اساسی سرمایه گذاری را نسبتاً ساده کنند در حالی که همه چیزهای پیچیده را به متخصصان واگذار می کنند.

سرمایه گذاری می تواند یکی از بهترین تصمیماتی باشد که می توانید برای خود بگیرید، اما شروع کار می تواند سخت باشد. با انتخاب یک استراتژی سرمایه گذاری محبوب که می تواند برای شما مفید باشد، فرآیند را ساده کنید و سپس به آن پایبند باشید. هنگامی که در سرمایه گذاری به طور کامل متبحر شدید، می توانید استراتژی ها و انواع سرمایه گذاری های خود را گسترش دهید.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
مقایسه