بهترین نرم افزار حسابداری برای مشاغل کوچک

بهترین نرم افزار حسابداری برای مشاغل کوچک

صاحبان مشاغل کوچک از مزایای نرم افزار حسابداری سود می برند زیرا به آنها کمک می کند حساب های دریافتنی و پرداختنی را ردیابی کنند و از میزان  سودآوری خود اطلاع داشته باشند و از مبلغ مالیات خود آگاهی داشته باشند. در دنیای نرم‌افزار حسابداری، کسب‌وکار کوچکی هستندکه می‌توانند از نرم‌افزارهای جامع بدون نیاز به سفارشی‌سازی‌های آنها استفاده کنند. همزمان با رشد یک کسب وکار، نیازهای حسابداری آن نیز پیچیده تر می شود و یک سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) اغلب مورد نیاز است.

انواع مختلفی از نرم افزارهای حسابداری برای مشاغل کوچک با قابلیت ها و قیمتهای  متفاوت در بازار وجود دارند. به طور کلی، نوع صنعت و تعداد کارکنان سازمان دو عاملی است که می تواند به صاحب یک کسب و کار کوچک کمک کند تا نرم افزار حسابداری مناسب خود را انتخاب کنند. به عنوان مثال، یک فریلنسر به همان ویژگی های نرم افزار حسابداری مانند صاحب رستوران نیاز ندارد.

نوزده شرکت نرم افزار حسابداری قبل از انتخاب پنج شرکت برتر ما که برای مشاغل کوچک مناسب هستند، مورد تحقیق و مقایسه قرار گرفتند. هنگام ارزیابی شرکت ها، هزینه، سهولت استفاده، ویژگی ها، ادغام و مقیاس پذیری را در نظر گرفتیم.

5 بهترین نرم افزار حسابداری برای مشاغل کوچک در سال 2022

به طور کلی بهترین: QuickBooks Online

 بهترین برای صاحبان مشاغل خرد: Xero

 بهترین برای مشاغل مبتنی بر خدمات: FreshBooks

 بهترین برای فریلنسرهای پاره وقت:  QuickBooks Self-Employed

 بهترین نرم افزار رایگان: Wave

 

 

 

چرا QuickBooks Online را انتخاب کنیم؟

QuickBooks Online بهترین نرم افزار حسابداری جامع برای کسب و کارهای کوچک است که مورد بررسی قرار گرفته اند. نه تنها اکثر متخصصان حسابداری مشاغل کوچک از QuickBooks Online استفاده می کنند، بلکه منابع آموزشی آنلاین و تیم پشتیبانی قوی برای دریافت پشتیبانی در صورت نیاز وجود دارد. همه ویژگی های حسابداری را می توان به راحتی در یک داشبورد اصلی در دسترس قرار داد و حسابداری را راحت تر و کارآمدتر می کند.

مزایای نرم افزار:

دارای قابلیت مقایسه

معمولاً توسط متخصصان حسابداری استفاده می شود

قابلیت ادغام با سایر برنامه ها

مبتنی بر ابر

اپلیکیشن موبایل

معایب نرم افزار:

جهت افزایش تعداد کاربران به ارتقا نیاز دارد

مشکلات همگام سازی دوره ای با بانک ها و کارت های اعتباری

نرم افزار حسابداری QuickBooks Online  یکی از رایج ترین نرم افزارهای حسابداری است که توسط مشاغل کوچک و متخصصان حسابداری و مالیاتی آنها استفاده می شود. این نرم افزار مبتنی بر فضای ابری است و از طریق مرورگر وب یا از طریق اپلیکیشن موبایل قابل دسترسی می باشد.

پس از آزمایش رایگان 30 روزه به صورت نسخه رایگان، چهار حالت برای استفاده از  اشتراک نرم افزار عبارتند از: نسخه ساده با 25 دلار در ماه، نسخه پایه ای با 50 دلار در ماه، نسخه پلاس با 80 دلار در ماه، و نسخه پیشرفته با 180 دلار در ماه. معمولاً برای چند ماه اول تخفیف قابل توجهی ارائه می شود و برخی از حسابداران می توانند قیمت عمده فروشی را به مشاغل کوچک نیز ارائه دهند.

اشتراک ماهانه این نرم افزار را می توان با گسترش کسب و کار ارتقا داد، و گزینه سفارشی سازی با اپلیکیشن موبایل وجود دارد که می توان از آنها برای دریافت و پرداخت ها، بررسی گزارش ها استفاده کرد. برای مشاغلی که محاسبه حقوق ودستمزد برایشان ضروری است، QuickBooks Payroll به طور کامل با QuickBooks Online قابلیت ادغام دارد.

اکثر مشاغل کوچک مبتنی بر خدمات متوجه می شوند که نسخه ساده نرم افزار تمام نیازهای آنها را برآورده می سازد. برای مشاغل کوچک مبتنی بر محصول، نسخه پایه ای یا پلاس گزینه های بیشتری برای موجودی و سفارشی سازی در دسترس دارند. اشتراک پیشرفته یک پیشنهاد جدید وویژه است و گزارشگری مالی قویتری را ارائه می دهد که توسط Fathom پشتیبانی می شود. Fathom یک ابزار تحلیل گزارش مالی آنلاین نخبه است که توسط بسیاری از شرکت های بزرگ در سراسر جهان استفاده می شود.

همه نسخه ها قابلیت تطابق با سایر برنامه های کاربردی مانند Stripe یا PayPal را دارند. فروشگاه های نرم افزار QuickBooks Online همه برنامه های آنها را بر اساس عملکرد تجزیه تحلیل کرده و نمونه های مفیدی از مزایای هر برنامه را ارائه می کند.

چرا Xero را انتخاب کنیم؟

Xero در بررسی ما برای مشاغل خرد وکوچک که به دنبال نرم افزار حسابداری بسیار ساده هستند، بهترین است. محیط این نرم افزار بسیار ساده می باشد. همچنین به طور کامل با یک نرم افزار حقوق و دستمزد دیگر ادغام می شود. کسب‌وکارها می‌توانند از طریق ادغام Xero با Stripe و GoCardless، پرداخت مشتریان را به صورت آنلاین دریافت کنند.

مزایای نرم افزار:

مبتنی بر ابر

اپلیکیشن موبایل

ادغام حقوق و دستمزد با Gusto

قابلیت تطابق با سایر نرم افزارها

مدیریت موجودی با سادگی

معایب نرم افزار:

گزارش محدود

پرداخت هزینه برای حواله های بانکی (ACH)

محدودیت در پشتیبانی مشتری

Xero در سال 2006 در نیوزلند تأسیس شد و اکنون بیش از 3 میلیون مشترک در سراسر جهان دارد. این نرم افزار حسابداری در نیوزلند، استرالیا و بریتانیا رایج است. زیرا بیش از 4000 کارمند دارد و در ایالات متحده نیز به سرعت در حال رشد است.

Xero سه حالت اشتراک ماهانه و یک افزودنی حقوق و دستمزد کامل را ارائه می دهد:

 نسخه ساده با 12 دلار در ماه، پیشرفته با 34 دلار در ماه، و کامل با 65 دلار در ماه.

گزینه حقوق و دستمزد کامل از طریق Gusto ارائه می شود و 39 دلار اضافی در ماه به اضافه 6 دلار برای هر کارمند می باشد.

 این شرکت نسخه رایگان 30 روزه نیز ارائه می دهد.

نسخه ساده دارای محدودیت استفاده بوده و فقط اجازه ورود 20 فاکتور یا قیمت و 5 قبض در ماه را می دهد. این طرح محدود ممکن است برای یک کسب و کار خرد مناسب باشد. مانند یک مشاوره یا ارائه دهنده خدمات کوچک. در نسخه های پیشرفته و کامل این محدودیت وجود نداشته و به تعداد نامحدودیت می توان  فاکتورها و صورتحساب ها را ثبت نمود. تنها تفاوت بین این دو این است که برنامه کامل دارای ویژگی های اضافی مانند قابلیت چند ارزی، مدیریت هزینه ها و هزینه یابی پروژه ای است.

چرا FreshBooks را انتخاب کنیم؟

مهمترین نیاز حسابداری برای اکثر مشاغل مبتنی بر خدمات، صورتحساب است. FreshBooks در مقایسه با سایر نرم افزارهای حسابداری، سفارشی سازی های بیشتری را برای صورتحساب ارائه می دهد. وظیفه اصلی آن ارسال، دریافت، چاپ و پرداخت فاکتورها است.  این نرم افزار حسابداری ارسال پیشنهادات مشتریان و مدیریت زمان پروژه ها و دریافت و پرداخت ها را برای مشاغل مبتنی بر خدمات آسان تر می کند.

مزایای نرم افزار:

مبتنی بر ابر

محیط کاربر پسند

قابلیت ادغام با سایر برنامه ها

مقرون به صرفه بودن

امکانات پیشرفته در صدور صورتحسابها

 

معایب نرم افزار:

وجود محدودیت در اپلیکیشن موبایل

 

FreshBooks در سال 2003 در تورنتو تأسیس شد. این نرم افزار حسابداری در ابتدا فقط به عنوان یک نرم افزار صورتحساب شروع به کار کرد. با گذشت زمان،  امکانات بیشتری را اضافه کرد و FreshBooks اکنون بیش از 30 میلیون کاربر دارد. این نرم افزار در 4 نسخه طراحی شده و کسب‌وکارها می‌توانند در صورت استفاده از اشتراک سالانه به جای ماهانه، از 10 درصد تخفیف برخوردار شوند. علاوه بر این، FreshBooks اغلب برای اولین ماه های عضویت شما تخفیف هایی ارائه می دهد. این چهار نسخه عبارتند از: نسخه لایت با 15 دلار در ماه، نسخه پلاس با 25 دلار در ماه، نسخه Premium با 50 دلار در ماه، و نسخه Select که یک سرویس سفارشی با قیمت گذاری سفارشی است. این قیمت ها بدون تخفیف می باشد.

تفاوت اصلی بین این 4 نسخه، تعداد مشتریان مختلفی است که مجاز به پرداخت صورت حساب در ماه هستند. در نسخه Lite، حداکثر در ماه پنج مشتری می تواند صورتحساب دریافت کرد. در طرح پلاس، حداکثر 50 مشتری در ماه می توانند صورتحساب داشته باشند. در طرح Premium، مشتریان به تعداد نامحدود می توانند در ماه صورتحساب دریافت کنند. 10 دلار اضافی در ماه برای چندین عضو تیم برای استفاده از نرم افزار حسابداری هزینه دارد و 20 دلار اضافی در ماه برای ویژگی پرداخت پیشرفته هزینه دارد که به کاربران امکان می دهد کارت اعتباری را در زمان واقعی شارژ کنند یا شارژ کارت اعتباری تکراری را تنظیم کنند.

 

چرا QuickBooks Self-Employed را انتخاب کنیم؟

 نرم افزار حسابداری QuickBooks Self-Employed  برای افرادی که فریلنسر هستند و مشاغل مستقل        دارند و تعیین درآمد و هزینه برای آنها در اواویت می باشد، می تواند انتخاب صحیحی  باشد.

            

مزایای نرم افزار:

مبتنی بر ابر

اپلیکیشن موبایل

بین هزینه های تجاری و شخصی تفاوت قائل می شود

با TurboTax مطابقت دارد

معایب نرم افزار:

داده ها را نمی توان به راحتی به سایر نرم افزارهای حسابداری منتقل کرد

گزارش محدود

این نرم افزار برای کمک به فریلنسرها در آماده سازی  هر سال برای فصل مالیات ایجاد شده است. از ویژگی‌های QuickBooks Self-Employed می‌توان به مرتب‌سازی هزینه‌ها، سازمان‌دهی رسیدها، و تخمین و ثبت مالیات به‌طور یکپارچه از طریق TurboTax اشاره کرد.

کاربران می توانند بین سه گزینه نسخه انتخاب کنند: نسخه Self-Employed با 15 دلار در ماه، نسخه Self-Employed Tax Bundle با 25 دلار در ماه، و نسخه Self-Employed Live Tax Bundle با 35 دلار در ماه. برای سه ماه اول 50 درصد تخفیف در نظر گرفته شده است. دو بسته مالیاتی شامل یک اشتراک TurboTax برای تشکیل پرونده مالیات بر درآمد است. Self-Employed Live Tax Bundle  همچنین به شما امکان دسترسی به CPA را می دهد تا به سؤالات در طول سال و در طول فصل مالیات پاسخ دهید. CPA همچنین قبل از تشکیل پرونده، بازبینی نهایی اظهارنامه مالیاتی شما را در TurboTax انجام خواهد داد.

 

چرا Wave را انتخاب کنیم؟

Wave یک نرم افزار حسابداری ایده آل برای کسب و کارهای کوچک مبتنی بر خدمات است که فاکتورهای ساده ای ارسال می کند و نیازی به محاسبه حقوق و دستمزد ندارد. برای بسیاری از فریلنسرها یا مشاغل مبتنی بر خدمات، ویژگی های رایگان Wave تمام نیازهای حسابداری آنها را پوشش می دهد و بهترین نرم افزار رایگان در بررسی ما است. در پایان سال، حسابداران می توانند گزارش های لازم را از Wave برای تهیه اظهارنامه مالیاتی کسب و کار تهیه کنند.

 

مزایای نرم افزار:

حسابداری، صورتحساب و اسکن رسید رایگان

بدون محدودیت تراکنش یا صورتحساب

چندین کسب و کار را در یک حساب اجرا کنید

تعداد نامحدود کاربر

اپلیکیشن موبایل

معایب نرم افزار:

ادغام فقط از طریق Zapier

هزینه های بالاتر برای کارت های اعتباری و پرداخت های بین بانکی

حقوق و دستمزد خدمات کامل فقط محدوده خاص جغرافیایی

Wave در سال 2010 تاسیس شد و مرکز آن در تورنتو است. این شرکت دارای بیش از 250 کارمند است و توسط H&R Block در سال 2019 خریداری شد. ویژگی های اساسی حسابداری که اکثر مشاغل کوچک به آن نیاز دارند، مانند ردیابی درآمد و هزینه، گزارش مالی، صورتحساب، و اسکن رسیدها، همگی در این نرم افزار رایگان گنجانده شده است. این ویژگی‌ها را می‌توان به صورت آنلاین یا در برنامه تلفن همراه مشاهده کرد. پردازش پرداخت مشتری و حقوق و دستمزد به عنوان خدمات برتر در نظر گرفته می شوند که هزینه اضافی دارند، اما همه ویژگی های حسابداری، صورتحساب و گزارش کاملا رایگان هستند.

Wave دو نسخه حقوق و دستمزد را به عنوان یک سرویس اضافه ارائه می دهد. طرح اول 20 دلار در ماه به اضافه 6 دلار برای هر کارمند یا پیمانکار است. در این نسخه Wave به پردازش حقوق و دستمزد پرداخته و محاسبات مالیات حقوق را آماده می‌کند، اما کاربر وظیفه دارد فرم‌های مالیات حقوق را به صورت دستی تکمیل کند و پرداخت‌های مالیاتی را ارسال کند. نسخه دوم 35 دلار در ماه به اضافه 6 دلار برای هر کارمند یا پیمانکار است. در این طرح، حقوق و دستمزد به صورت فول سرویس است، به این معنی که کلیه پرونده ها و پرداخت های مالیاتی به طور کامل توسط Wave مدیریت می شود.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
مقایسه