بهترین نرم افزار حسابداری برای کسب و کار شما

انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری برای کسب و کار شما

در زمان انتخاب  نرم افزار حسابداری مناسب برای کسب و کار خود ، مطمئن شوید که نیازهای خود را به صورت کامل درک کرده اید و می دانید دنبال چه ویژگی هایی هستید. در بازار حجم زیادی از نرم افزارهای حسابداری مختلف با قابلیت های مختلف وجود دارد و انتخاب نرم افزار مناسب کسب و کارتان می تواند بسیار سخت باشد. این متن به شما کمک می کند تا بر اساس نیازهای حسابداری، قابلیت استفاده و قیمت، ویژگی های مورد نظر خود را اولویت بندی کنید. این راهنما برخی از ویژگی های مهم نرم افزار حسابداری را گردآوری می کند تا به شما در انتخاب بهترین سیستم برای کسب و کارتان کمک کند.

عواملی که در انتخاب نرم افزار حسابداری باید در نظر گرفته شود.

حساب های دریافتنی و حساب های پرداختنی:

سیستم حسابداری مناسب  به شما این امکان را می دهد که کلیه حساب های دریافتنی و حساب های پرداختنی را ثبت کنید. نرم افزار حسابداری باید به شما کمک کند تا مطالبات خود را به طور مؤثرتری مدیریت کنید، که شامل ایجاد فاکتورهای حرفه ای، یادآوری پرداخت و استفاده از درگاه های پرداخت آنلاین است. نرم افزار مالی مناسب باید گزارش کاملی از مشتریانی همراه با میزان فعالیت با شرکت را به ما ارایه دهد. یادآوری پرداختها و دریافتی های شرکت از دیگر مزایای نرم افزار مالی مناسب است.

حسابداری مبتنی بر نقدی و تعهدی:

برای انجام حسابداری کسب و کار خود می توانید از دو روش استفاده کنید: روش نقدی و روش تعهدی. اگر یک کسب و کار کوچک هستید و عمدتاً معاملات را بر اساس ورودی و خروجی نقدی ثبت می کنید، روش حسابداری نقدی برای شما مناسب تر است. اگر یک تجارت بزرگ هستید که به صورت اعتباری خرید و فروش می کنید و حساب های دریافتنی و پرداختنی را ثبت می کنید، روش تعهدی مناسب شما خواهد بود. بسیاری از شرکت ها حسابداری خود را با روش نقدی شروع می کنند و با بزرگتر شدن تجارت به روش تعهدی روی می آورند. نرم افزار حسابداری شما باید شرایطی را برای کسب و کار شما فراهم کند تا از بین این دو روش یکی را انتخاب کند و همچنین در صورت تمایل، تغییر از روش نقدی به تعهدی را آسان کند. به دنبال یک سیستم حسابداری باشید که هردو روش را به شما ارائه  دهد و شما حق انتخاب داشته باشید.

صورت مغایرت بانکی:

مطابقت مانده دفتری حساب بانکی با موجودی حساب نزد بانک،  بخش  مهمی از حسابداری شماست. به دنبال نرم افزار حسابداری باشید که صورت مغایرت بانکی شما را به صورت خودکار تهیه نماید. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا مانده واقعی حساب‌ها را به سرعت در اختیار داشته باشین و حسابرسی کسب‌وکار خود را به صورت لحظه ای  نگهداری نمایید.

نرم افزار حسابداری شما باید بتواند بدهی مالیاتی شما را محاسبه کند، با نرخ های مالیاتی متعدد کار کند و گزارش های مالیاتی تولید کند تا به شما کمک کند قوانین مالیاتی تعیین شده توسط دولت خود را رعایت کنید.

اتوماسیون:

اتوماسیون یکی از با ارزش ترین ویژگی های نرم افزار حسابداری است، زیرا به شما کمک می کند در زمان کمتری کارهای بیشتری انجام دهید. یادآوری‌های پرداخت را بصورت  خودکار برای مشتریان ارسال کند و کارت‌های اعتباری مشتریان را برای پرداخت‌های مکرر شارژ نماید. اسکن خودکار یکی دیگر از ویژگی‌های اتوماسیون نرم‌افزار حسابداری است. با انتخاب نرم افزار حسابداری که فرآیندهای تکراری را به صورت خودکار انجام می دهد، زمان بیشتری را برای تمرکز بر حسابداری اصلی خود صرف نمایید.

گزارشات:

نظارت بر سلامت کسب و کار شما امری حیاتی است. برای کنترل عملکرد کسب‌وکارتان، نرم‌افزاری را انتخاب کنید که قادر به تهیه گزارش‌های صورت‌های مالی مانند ترازنامه، صورت‌حساب درآمد و صورت‌های جریان نقدی باشد. نرم‌افزاری که انتخاب می‌کنید باید به شما کمک کند تا گزارش‌هایی را برای بخش‌های مختلف حسابداری مانند حساب‌های پرداختنی و دریافتنی، موجودی، پروژه‌ها و مالیات تهیه نمایید. این گزارش‌ها به شما نشان می دهد که در حوزه‌های مختلف از کسب‌وکارتان چگونه عمل می‌کنید. در کدام حوزه مناسب عمل می کنید و کدام حوزه‌ها نیاز به بهبود دارند.

ویژگیهای مهم یک نرم افزار حسابداری:

کاربری آسان:

رویه های حسابداری متفاوت هستند و همه ی افراد در کار با اعداد مهارت کامل ندارند. نرم افزاری که انتخاب می کنید باید محیطی را فراهم کند که کار با داده های مالی برای شما ساده تر نماید.

امنیت داده ها:

اطلاعات مالی بسیار حساس است. نرم افزار حسابداری که انتخاب می کنید باید سطوح بالایی از امنیت را برای محافظت از داده های شما فراهم کند. نرم افزارهای مالی را از فروشندگان معروف انتخاب کنید که احراز هویت دو مرحله‌ای، ارتباطات ایمن و رمزگذاری را ارائه می‌کنند و قبل از اینکه از نرم افزار استفاده کنید، مکانیسم‌های امنیتی نرم افزار را آموزش ببینید.

دسترسی از طریق موبایل:

نسخه‌های موبایلی نرم افزارها بر پایه نرم افزارهای ابری، امکان دسترسی انعطاف‌پذیر و آسان به شماره‌های شما را فراهم می‌کنند. شما می توانید کل فرآیند حسابداری کسب و کار خود را به صورت آنی اجرا کنید، حتی زمانی که در محل کار خود نیستید. اگر کار شما مستلزم سفرهای مکرر است، انتخاب نرم‌افزار با نسخه‌های موبایل به شما امکان می‌دهد حسابداری خود را به همان راحتی در دستگاه تلفن همراه خود و روی دسکتاپ خود انجام دهید.

 

سطوح دسترسی :

بخش‌های خاصی از نرم افزار حسابداری شما باید از دسترسی غیرمجاز محافظت شود، و به‌عنوان مدیر، باید تصمیم بگیرید که چه کسی به چه چیزی دسترسی داشته باشد. بهترین برنامه های حسابداری موجود در بازار به شما این امکان را می دهد که به کارکنان خود دسترسی مبتنی بر نقش به ماژول های حسابداری خاص را بدهید. برای مثال، می‌توانید کارمندان را منحصراً به‌عنوان کارکنان جدول زمانی تعیین کنید تا به آن‌ها دسترسی به برگه‌های زمانی بدهید تا بتوانند زمان انجام وظایف خود را ثبت کنند، اما آنها را از سایر حوزه‌های کسب‌وکار خود حذف کنید. هنگامی که نرم افزار حسابداری را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که دسترسی انتخابی را فراهم می کند تا بتوانید داده های خود را به پرسنل مجاز محدود کنید.

قیمت گذاری:

اکثر راه حل های حسابداری با بسته های متعدد با قیمت های متفاوت بر اساس ویژگی هایی که شامل می شوند، ارائه می شوند. به دنبال نرم افزار مالی باشید که شامل هر گونه هزینه تعمیر و نگهداری، هزینه های چند کاربره و هزینه های پشتیبانی باشد و برای هیچ یک از عملکردهایی که نیاز دارید هزینه اضافی از کاربران دریافت نکند.

نسخه رایگان:

نرم افزار حسابداری که انتخاب می کنید باید یک نسخه رایگان را ارائه نماید. نسخه آزمایشی رایگان به شما ایده ای درباره نحوه عملکرد نرم افزار می دهد و به شما این امکان را می دهد که قبل از خرید مطمئن شوید که تمام نیازهای شما توسط سیستم برآورده شده است.

حسابداری خود را از راه درست شروع کنید

سیستم حسابداری شامل گردآوری فرآیندهای تجاری مهم مانند صورتحساب و صدور فاکتورها، حساب های دریافتنی و پرداختنی، صورت مغایرت بانکی، قوانین مالیاتی و گزارش هاست. ایده آل کردن همه شرایط ممکن است دشوار باشد، اما استقرار فرآیندحسابداری مناسب برای رشد و موفقیت کسب و کار شما بسیار ضروری است. زمانی که حسابداری خود را شروع می کنید، اولین قدم ها معمولا مهم ترین هستند و انتخاب نرم افزار مناسب کلید اصلی شروع موفقیت در کسب وکار است. نیازهای حسابداری خود را به طور کامل ارزیابی کنید، ویژگی ها را بر اساس آن نیازها اولویت بندی کنید و نرم افزار حسابداری مناسب کسب وکارتان را انتخاب کنید.

ترجمه و اقتباس لینک   https://b2n.ir/f12222

یکی از مهمترین مشکلاتی که در فرآیند انتخاب نرم افزار مالی مناسب همیشه با آن درگیر هستیم ، دسترسی به اطلاعات قابل اتکا و تحلیل های حرفه ای مناسب درباره نرم افزارهای حسابداری می باشد. حساب افزار که رویه فعلی انتخاب  نرم افزار مالی  معیوب بوده و باعث اتلاف وقت و منابع مالی می شود. در حساب افزار علاوه بر دسترسی به منبع کاملی از نرم افزارهای اداری و مالی به همراه تحلیلهای تخصصی و نظرات کاربران استفاده کننده، تیم کارشناسان حساب افزار نیز خدمات مشاوره ای به شما ارایه خواهند داد. حساب افزار با ارائه توصیه های حرفه ای معتبر و منحصر بفرد نقش بزرگی در موفقیت کسب و کار شما ایفا خواهد کرد.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
مقایسه