ثبت نام الکترونیک درگاه ملی خدمات سازمان امور مالیاتی

ثبت نام درگاه ملی خدمات مالیاتی

اظهارنامه عملکرد

کلیه مودیان و مشمولان قانون مالیات های مستقیم باید اظهارنامه مالیاتی خود را تنظیم کرده و تا زمان مقرر در درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی بارگزاری و ارسال نمایند. اما برای ارسال اظهارنامه و دسترسی به پرونده های مالیاتی در درگاه مذکور ابتدا باید از فرایند ثبت نام الکترونیکی اطلاعات کافی داشته و مراحل آن را طی نمائید.

ثبت نام الکترونیکی

ابتدا پیش ثبت نام الکترونیک را را آغاز کرده و اطلاعات پایه کسب و کار خود را درج نمایید. به خاطر داشته باشید که از زمان شروع فرایند تا تایید نهائی اطلاعات درج شده 7 روز فرصت خواهید داشت. پس از تایید نهائی اطلاعات توسط مودی، سازمان امور مالیاتی موظف میباشد اطلاعات شما را از نهاد های مربوطه استعلام و بررسی نماید. در صورت وجود مغایرت، به شما اطلاع داده میشود و در صورت صحت اطلاعات، یک نام کاربری و کلمه عبور برای شما ایجاد و برای شما ارسال خواهد گردید.

امکانات درگاه

سپس وارد سامانه ثبت نام شوید و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور اطلاعات تکمیلی بنگاه اقتصادی خود را در قسمت های مشخص شده وارد نمایید و کلید تایید نهائی را انتخاب نمایید. هم اکنون میتوانید از خدمات الکترونیکی سازمان مالیاتی بهره ببرید.

امکاناتی نظیر اطلاع از انواع مالیات ها شامل مالیات عملکرد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات حقوق و … قبوض مالیاتی صادره و پرداختی، اطلاعات پرونده مالیاتی،. اظهارنامه ها، بدهی مالیاتی و … همگی در درگاه سازمان مالیاتی پس از ثبت نام نهائی در دسترس میباشد.

ثبت نام الکترونیک درگاه ملی خدمات سازمان امور مالیاتی

نکات مهم

نکاتی مهمی وجود دارد که در زمان ثبت نام و یا حتی قبل و بعد آن باید در نظر داشته باشید. از جمله اینکه تمامی مراحل ثبت نام الکترونیک و دریافت کد اقتصادی بصورت رایگان میباشد، کلیه اشخاص حقوقی مشمول ثبت نام در نظام مالیاتی میباشند،. مودیان مکلفند ظرف مدت 2 ماه از تاریخ وقوع هر گونه تغییرات از جمله انحلال، تعطیلی فعالیت، تغییر نام ، تغییر شغل، تغییر نشانی، تبدیل فعالیت انفرادی به مشارکتی و یا بالعکس ، تغییر شرکاء (اختیاری یا قهری) و یا سایر موارد را به سازمان امور مالیاتی اعلام نمایند،. شناسه ملی  اشخاص حقوقی به عنوان شماره اقتصادی منظور شده و کلیه اشخاص حقوقی (به استثنا موضوع ماده 16 قانون مالیات بر ارزش افزوده)،. مکلف به رعایت الزامات قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی و ثبت آن در سامانه مودیان می باشند.

ثبت نام الکترونیک درگاه ملی خدمات سازمان امور مالیاتی

بابت دریافت مشاوره رایگان ثبت نام الکترونیک درگاه ملی خدمات سازمان امور مالیاتی از راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

با ما تماس بگیرید و اجازه دهید بر نیازهای کسب و کار شما تمرکز کنیم

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
مقایسه