راهنمای شناسه کالا و خدمت مودیان مالیاتی ،وزارت صنعت،معدن،تجارت

مقدمه

با توجه به اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مالیاتی از تاریخ 1401 / 08 / 01 ، یکی از الزامات صدور صورتحساب الکترونیکی استفاده از شناسه کالا و خدمات است.  وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی کد گذاری کالا و خدمات کشور، مسئولیت ارائه شناسه. کالا و خدمات در اجرای پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مالیاتی را نیز بر عهده خواهد داشت.

مؤدیان مالیاتی موظف اند از طریق روشهایی که در ادامه به تشریح آن پرداخته میشود.  نسبت به اخذ/تعیین شناسه کالا و خدمت خود اقدام کرده و از آن در صورتحسابهای الکترونیکی استفاده نمایند. مطلوب است بر اساس الزامات موجود، مؤدیان نسبت به اخذ و استفاده از شناسه کالا و خدمت بصورت اختصاصی اقدام نمایند. با این حال به جهت تسهیل در صدور صورتحساب الکترونیکی در گام اول، امکان استفاده از شناسه کالا و خدمت بصورت عمومی نیزفراهم شده است.  مؤدیانی که به هر دلیلی امکان اخذ و استفاده از شناسه اختصاصی را ندارند.  میتوانند از شناسه عمومی در صورتحساب خود استفاده نمایند. در ادامه توضیحاتی ارائه میگردد.

شناسه کالا بصورت اختصاصی

شناسه کالا موضوع ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان زبان مشترک کالا در سامانه های اطلاعاتی معرفی شده است.  بسیاری از فعالین، پیش از این در سایر فرآیندهای تجاری از جمله واردات کالا و ثبت آمار تولید نسبت به اخذ و استفاده از آن اقدام نموده اند. آن دسته از مؤدیان که تا پیش از این از درگاه سامانه جامع تجارت  شناسه کالای خود را اخذ نموده اند، میتوانند از همین شناسه کالا جهت صدور صورتحساب الکترونیکی نیز استفاده نمایند. مودیان نیازی به مراجعه مجدد جهت اخذ شناسه کالا بصورت اختصاصی یا عمومی ندارند.

نحوه اخذ/استعلام شناسه کالا

مؤدیانی که دارای صلاحیت تولید کننده/وارد کننده میباشند، می توانند با مراجعه به درگاه سامانه جامع تجارت نسبت به اخذ نقش تجاری و در ادامه آن اخذ شناسه کالا اقدام نمایند.  راهنمای کامل “نحوه اخذ شناسه کالای تولیدی” و “نحوه اخذ شناسه کالای وارداتی” در صفحه اصلی سامانه جامع تجارت، بخش مستندات عمومی در دسترس فعالین محترم قرار گرفته است.  همچنین مؤدیانی که خود دارای صلاحیت تولیدکننده یا واردکننده نیستند، میبایست از حلقه های قبلی زنجیره تجاری اقلام کالایی خود نسبت به دریافت شناسه کالا اقدام نمایند.

به توجه به اینکه برای برخی از اقلام کالایی امکان اخذ شناسه کالا برقرار نشده است، فعالین محترم میتوانند در صورت مواجهه با این اقلام کالایی، موقت ا از شناسه کالا بصورت عمومی استفاده کنند. بر اساس “راهنمای درخواست ایجاد سرفصل در سامانه شناسه کالا” نسبت به درخواست سرفصل کالایی متناظر کالای خود جهت برقراری امکان اخذ شناسه کالا اقدام نمایند .

راهنمای شناسه کالا و خدمت مودیان مالیاتی ،وزارت صنعت،معدن،تجارت
پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات

مؤدیان محترم میتوانند مشکلات و سوالات خود در خصوص شناسه کالا بصورت اختصاصی را از مسیرهای زیر پیگیری نمایند:

سامانه پشتیبانی 124 :  

سامانه 124 ، سامانه پاسخگویی تلفنی وزارت صنعت، معدن و تجارت است. مؤدیان محترم میتوانند سوالات و مشکلات خود در خصوص شناسه کالا بصورت اختصاصی را از طریق این سامانه پاسخگویی، در بخش شناسه کالا مطرح نمایند. 

ثبت و پیگیری مشکل در سامانه جامع تجارت.  مودیان محترم میتوانند با ورود به سامانه جامع تجارت، گزینه ثبت و پیگیری مشکل را انتخاب نمایند.  مودیان با انتخاب گزینه “درخواست جدید”، نسبت به ثبت درخواست خود در گروه شناسه کالا اقدام نمایند.

راهنمای شناسه کالا و خدمت مودیان مالیاتی ،وزارت صنعت،معدن،تجارت

مکاتبه اداری: کاربران سامانه جامع تجارت میتوانند بر اساس گروه اقلام کالایی مورد سوال، نسبت به نامه نگاری با دفاتر تخصصی مربوطه در وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کنند. کاربران می توانند  مشکلات و سوالات خود را از این طریق پیگیری نمایند.

شناسه کالا بصورت عمومی

جهت تسهیل اجرای گام اول از اجرای صورتحساب الکترونیکی، وزارت صنعت، معدن و تجارت در هماهنگی با وزارت اقتصاد و امور دارایی اقدام به تهیه فهرستی از دسته های کالایی با عنوان شناسه عمومی کالا نموده است. مؤدیان مالیاتی میتوانند در گام اول، در صورت عدم امکان اخذ/تعیین شناسه کالا بصورت اختصاصی، از فهرست یاد شده شناسه عمومی متناظر کالای خود را انتخاب و استفاده نمایند.

نحوه اخذ/استعلام شناسه عمومی کالا

متفاوت از فرآیند اخذ شناسه کالا بصورت اختصاصی، شناسه عمومی کالا توسط مؤدیان و فعالین اخذ نمیشود.  صرفا میتوانند از فهرستی که در اختیار آنها قرار داده میشود استفاده نمایند. فعالین محترم میتوانند آخرین فهرست شناسه عمومی را از درگاه شناسه کالا و خدمت سازمان امور مالیاتی دریافت نمایند.

پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات

مؤدیان محترم میتوانند مشکلات و سوالات خود در خصوص شناسه عمومی کالا را از مسیرهای زیر پیگیری نمایند:

ثبت و پیگیری مشکل در سامانه جامع تجارت:  مؤدیان محترم میتوانند با ورود به سامانه جامع تجارت، گزینه ثبت و پیگیری مشکل را انتخاب نمایند.  با انتخاب گزینه “درخواست جدید”، نسبت به ثبت درخواست خود در گروه شناسه کالا، شاخه شناسه عمومی اقدام به درخواست صدور/ تعیین شناسه عمومی کالا متناظر کالای خود نمایند.

پشتیبانی مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران: مؤدیان محترم میتوانند جهت طرح سوالات خود در خصوص شناسه کالا بصورت عمومی با شماره 88924605 الی 15 ، داخلی های 111 ، 116 و 123 تماس حاصل نمایند.

 

شناسه خدمت:

همانند موضوع شناسه کالا، در شناسه خدمت نیز اولویت با اخذ و استفاده از شناسه خدمت بصورت اختصاصی است.  مودیان محترم میبایست جهت صدور صورتحساب الکترونیکی خدمات خود، نسبت به اخذ شناسه خدمت و بهرهبرداری از آن اقدام نمایند.  با این حال در گام اول از اجرای پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، امکان اخذ شناسه خدمت بصورت عمومی نیز فراهم شده است.  انجمنها، اتحادیه ها و سایر تشکل ها میتوانند به نمایندگی ازاعضای خود نسب به دریافت شناسه خدمت بصورت عمومی اقدام کنند. آنها می توانند، جهت ثبت صورتحساب الکترونیکی، این شناسه خدمت را در اختیار اعضای خود قرار دهند.

نحوه اخذ/استعلام شناسه خدمت:

فرآیند اخذ شناسه خدمت بصورت عمومی و اختصاصی مشابه یکدیگر است.  همانطور که در بالا به آن اشاره شد، تنها تفاوت این دو نوع شناسه در این است که جهت اخذ شناسه خدمت بصورت اختصاصی، مؤدی ارائه دهنده خدمت اقدام میکند.  در شناسه خدمت بصورت عمومی، اخذ کننده شناسه خدمت تشکلهای مربوطه، عهده دار این مسئولیت خواهند بود.  جهت دریافت شناسه خدمت، مودیان محترم می بایست به درگاه مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران مراجعه نمایند.  راهنمای دریافت شناسه خدمت در صفحه اصلی سامانه جامع تجارت در بخش مستندات عمومی در دسترس کاربران قرار گرفته است.

بابت مشاوره رایگان دریافت شناسه کالا و خدمت مودیان مالیاتی از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

با ما تماس بگیرید و اجازه دهید بر نیازهای کسب و کار شما تمرکز کنیم

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
مقایسه