ریدر (بازخوان) RFID چیست؟

ریدر (بازخوان) RFID

ریدر (بازخوان) RFID

دستگاه هایی هستن که به وسیله آنها میتوان تگ های RFID را قرائت کرد. ریدر (بازخوان) RFID دارای ماژولی درون خود میباشد که امواج رادیویی را ارسال و دریافت مینماید. ریدر (بازخوان) RFID پس از انتشار امواج الکترومغناطیسی تگ های موجود را بدون دید مستقیم، سریع، دقیق و با حداقل خطا شناسایی مینماید.

برای درک بهتر تفاوت های دو دستگاه بارکدخوان و ریدر (بازخوان) RFID پیشنهاد میگردد مقاله مقایسه این دو تکنولوژی در مدیریت اموال و انبار را مطالعه فرمایید.

ریدر برد بلند از پرکاربرد ترین انواع آن میباشد. و میتواند برای مکان های وسیع و با تگ های فراوان که از فناوری RFID بهره میبرند بسیار مناسب باشد. این بازخوان حتی تا برد 20 متر را نیز میتواند تحت پوشش خود قرار داده و تگ های موجود را ردیابی نماید. توانایی ریدر برد بلند به قدری بالا میباشد که میتواند هزار تگ را در مدت زمان پنج ثانیه شناسایی و قرائت نماید.

 

 

انواع ریدر RFID

قرائت گر یا همان بازخوان RFID  را میتوان به انواع مختلفی تقسیم بندی نمود. از معروف ترین این دسته بندی ها میتوان به دسته بندی ریدرهای(بازخوان) ثابت و ریدرهای(بازخوان) سیار اشاره نمود.

ریدر (بازخوان) RFID

ریدر (بازخوان) ثابت در یک مکان مشخص و ثابت قرار داده میشود. این نوع از قرائت گر ها بدون نیاز به جابه جایی  و با کمک تعداد زیادی آنتن RFID  که البته تعداد آن بستگی به محیطی که تگ ها در آن قرار دارند، دارد فعالیت خود را انجام خواهد داد. معمولا این نوع از ریدر ها در قسمت ورودی محیط انبار و یا هر نوع ساختمان دیگری نصب خواهد شد.

ریدر (بازخوان) سیار نیازی به نصب در یک مکان مشخص را ندارد و همراه انبار دار، اموال دار و یا هر شخص دیگری که به دنبال ردیابی تگ RFID هست میباشد. ریدر (بازخوان) سیار برای انبارگردانی و یا اموال گردانی بسیار مناسب بوده و به راحتی میتوان فعالیت های مذکور را با دقت بالا به سرانجام رساند.

انتخاب ریدر مناسب

معیار های متفاوتی بابت انتخاب ریدر (بازخوان) RFID مناسب کسب و کار شما وجود دارد. از جمله محدوده بازخوانی مورد نیاز، شرایط محیطی، مکان مورد استفاده، تعداد و نوع تگ های مورد استفاده، نیاز به بازخوان ثابت و یا سیار و مسائل مختلف دیگری که باید کارشناسان استقرار و پایده سازی فناوری RFID پس از بازدید از کسب و کار شما و کسب اطلاعات لازم، اقدام به بررسی و انتخاب تجهیزات مورد نیاز فناوری RFID نمایند.

برای دریافت مشاوره جهت خرید و استقرار فناوری RFID از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

با ما تماس بگیرید و اجازه دهید بر نیازهای کسب و کار شما تمرکز کنیم

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
مقایسه