سامانه پل رونمایی شد - امکان انتقال لحظه ای تا 15 میلیون تومان

با کارمزد کمتر از کارت به کارت، پول جابجا کنید!

بانک مرکزی از سامانه پل برای جابجایی وجوه خرد رونمایی کرد. سقف انتقال وجه و بانک‌های تحت پوشش این سامانه را در ادامه این گزارش بخوانید.

بانک مرکزی  روز گذشته سامانه پرداخت لحظه‌ای یا به اختصار «پل» را معرفی کرد. سامانه پل یک بستر الکترونیکی برای جابجایی وجوه خرد از یک شماره شبا به شماره شبای دیگر و در بین بانک‌های کشور است.

سقف انتقال از سامانه پرداخت لحظه‌ای چقدر است؟

مشتریان بانک‌ها با استفاده از اینترنت بانک و موبایل بانک و از طریق سامانه پرداخت لحظه‌ای، می‌توانند تا سقف ۱۰میلیون تومان انتقال وجه انجام دهند. به علاوه سقف انتقال وجوه از طریق این سامانه و در داخل شعب بانک‌ها، معادل ۱۵میلیون تومان است.

مزیت سامانه پل نسبت به کارت به کارت

سامانه پرداخت لحظه‌ای در هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به مشتریان شبکه بانکی خدمات رسانی می‌کند. به علاوه، انتقال وجوه از طریق این سامانه کارمزد پایین‌تری نسبت به انتقال به صورت کارت به کارت، از حساب پرداخت کننده کسر می‌کند.

بانک‌های تحت پوشش سامانه پل

مطابق اعلام بانک مرکزی، در حال حاضر مشتریان ۲۳ بانک می‌توانند با استفاده از سامانه پرداخت لحظه‌ای، وجوه خرد را انتقال دهند.

بانک‌های سامان، آینده، ملی، صادرات، دی، ایران زمین، اقتصادنوین، سرمایه، پاسارگاد، قرض الحسنه رسالت، گردشگری، توسعه تعاون، بانک مرکزی، خاورمیانه، شهر، صنعت و معدن، کشاورزی، ایران – ونزوئلا،مهر ایران، سینا، پارسیان، پست بانک و مسکن، بانک‌هایی هستند که امکان انتقال وجوه از طریق آنها و با سامانه پل، حداقل در یکی از درگاه‌های شعبه، اینترنت و موبایل بانک‌ وجود دارد.

علاوه بر این بانک‌ها، انتقال وجوه به مقصد چهار بانک دیگر شامل توسعه صادرات، رفاه کارگران، ملت و سپه، امکان‌پذیر است.

در جدول زیر، وضعیت ارائه سرویس پرداخت لحظه‌ای در شبکه بانکی به تفکیک درگاه‌های مورد پذیرش برای هر بانک، نمایش داده شده است.

سامانه پل
سامانه پل
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
مقایسه