شناسایی درآمد در حسابداری فروش، فروش نسیه و برگشت از فروش

آموزش حسابداری فروش

روش های ثبت درآمد و هزینه

شناسایی درآمد در حسابداری فروش بر اساس دو روش مبنای نقدی و مبنای تعهدی صورت میپذیرد. در روش مبنای نقدی درآمد ها و هزینه ها با دریافت و پرداخت وجه نقد شناسایی میشوند. فروش نسیه و برگشت از فروش

در روش مبنای تعهدی به جهت شناسایی درآمد دو ضابطه ذیل باید برآورده گردد. و دیگر دریافت وجه، ملاک شناسایی درآمد نمیباشد.

  • تحقق یافتن، بدین معناست که مبلغ و زمانبندی کامل درآمد به طور معقولی مشخص باشد.
  • کسب شدن، یعنی شرکت تمامی تعهدات خود در ازای دریافت درآمد را انجام داده باشد.

در این روش اما بابت شناسایی هزینه، به محض تحمل، میتوان شناسایی هزینه را ثبت نمود.

تفاوت روش نقدی و تعهدی

در واقع تفاوت این دو روش یعنی مبنای تعهدی و نقدی این است که. در روش نقدی، درآمد و هزینه پس از دریافت و پرداخت وجه ثبت میگردند. اما در روش تعهدی درآمد و هزینه به هنگام وقوع ثبت خواهند گردید. به جهت رعایت فرض دوره مالی، انتخاب روش مبنای تعهدی بسیار انتخاب درستی به نظر میرسد. و لازم به ذکر میباشد در مبنای تعهدی میتوان گزارشات مالی و مدیریتی بسیار صحیح تری به دست آورد.

شناسایی درآمد در حسابداری فروش

با توجه به شرایط شرکت و بسیاری از عوامل، درآمد را میتوان در مراحل و مقاطع مختلفی شناسایی نمود. از جمله در خلال تولید، تکمیل تولید، فروش و … . توجه داشته باشید که هر کدام از مقاطع مذکور دارای حسابداری خاص خود میباشند.

در این عکس فرآیند کسب درآمد و روش حسابداری مناسب هر مقطع، به طور خلاصه نمایش داده شده است.

شناسایی درآمد در حسابداری فروش

در هر حال شناسایی درآمد در هر زمانی که انتخاب گردد. با برآورده شدن دو ضابطه تحقق یافتن و کسب شدن، میتوان درآمد را شناسایی و ثبت نمود. شناسایی هرچه زوتر درآمد میتواند اطلاعات درستی را در اختیار قرار دهد. اما از طرفی نیز در برخی موارد میتواند به دلایل مختلفی قابلیت اتکا نداشته باشد.

شناسایی درآمد در روش و مقطع فروش

اکثر شرکت های بازرگانی و تولیدی به علت بر آورده شدن دو ضابطه تحقق یافتن و کسب شدن در مقطع فروش،. درآمد را در همان مقطع شناسایی میکنند. در روش فروش، مبلغ شناسایی درآمد نیز مشخص بوده و اگر فروش به صورت نقد و یا نسیه کوتاه مدت باشد،. معمولا نگرانی به جهت مبلغ و زمانبندی دریافت وجه آن نیز وجود نخواهد داشت. از طرف دیگر زمانی که فروش انجام میپذیرد، به معنای این است که تولید کاملا انجام شده. و فروشنده تعهدات خود در قبال خریدار را به پایان رسانده است.

ثبت حسابداری فروش به صورت نقدی :

وجه نقد     ***

              درآمد فروش     ***

شناسایی درآمد در حسابداری فروش

فروش نسیه

هرگونه تخفیفات تجاری و نقدی باید از مبلغ فروش کسر گردیده و سپس مبلغ باقیمانده بعنوان درآمد فروش ثبت گردد. برای ثبت فروش های نسیه دو روش خالص و ناخالص وجود دارد. با ذکر مثال ذیل به تشریح هر دو روش مذکور خواهیم پرداخت.

شرکت X که تولید کننده لوازم تحریر میباشد، طی سال 1400، دفتری که قیمت فروش آن 2،020 ریال میباشد. را به صورت نسیه و با تخفیف نقدی 20 ریال به فروش میرساند. شرط فروش بدین صورت میباشد که خریدار طی مدت 50 روز باید فاکتور خود را تسویه نماید. ضمنا اگر ظرف مدت 15 روز اول بدهی خود را پرداخت نماید، وی مشمول 10% تخفیف میشود.

شناسایی درآمد در حسابداری فروش

هزینه های پس از فروش

در برخی از مواقع پس از فروش و انجام تمامی ثبت های حسابداری لازم، هزینه هایی مختص فروش صورت گرفته انجام میشود. از جمله هزینه تضمین محصول. در صورت     بی اهمیت بودن مبلغ آن میتوان در زمان انجام مخارج، هزینه را با ثبت حسابداری ذیل، در دفاتر ثبت نمود.

هزینه تضمین محصول     ***

                                   وجه نقد/موجودی کالا     ***

اگر هزینه هایی همانند هزینه تضمین محصول با اهمیت باشد، میبایست در همان دوره ای که فروش صورت گرفته ثبت گردد. در واقع با برآورد هزینه ها در دوره فروش، میتوان هزینه های احتمالی مختص به آن فروش در دوره های بعد را ثبت کرد.

هزینه تضمین محصول     ***

                                   ذخیره تضمین محصول     ***

برگشت از فروش

مزیت عودت کالا به قصد افزایش درآمد، توسط فروشنده لحاظ میگردد. زمانی که همچین مزیتی را بر روی کالا قرار میدهند، باید در نظر گرفت که احتمالا بخشی از کالا برگشت خواهد خورد. نحوه برخورد با برگشتی های فروش همانند برخورد با مطالبات غیر قابل وصول میباشد. زمانی که مبلغ کالای برگشتی بی اهمیت باشد، فروش را بدهکار و حساب دریافتنی/وجه نقد را بستانکار خواهیم نمود. و در صورتی که مبلغ با اهمیت بوده و مبلغ زیان قابل برآورد باشد، باید اقدام به ذخیره گیری نماییم.

فرض کنید شرکت X اجناس خود را به صورت نسیه میفروشد. و مشتریان میتوانند ظرف 10 روز از فروش، اجناس خریداری شده را برگشت نمایند. معمولا 15% از فروش های این شرکت برگشت خواهد خورد. طی سال 1400، فروش 200،000ریال، وصولی های نقدی 110،000ریال و برگشتی ها 18،000ریال بوده است. توجه داشته باشید که فروش شرکت 40% سود ناویژه دارد و این شرکت از سیستم دائمی موجودی کالا استفاده میکند.

شناسایی درآمد در حسابداری فروش

زیان آتی بدون امکان برآورد مبلغ

اگر زیان آتی در خصوص برگشت کالا، محتمل باشد اما مبلغ آن غیر قابل برآورد باشد، فروش را باید پس از زمان اتمام دوره برگشت کالا ثبت نمود. در چنین حالتی اگر وجه نقدی دریافت شود، میتوان آن را در حساب پیش دریافت درآمد ثبت کرد.

پیشنهاد میگردد در همین رابطه مقاله مطالبات غیر قابل وصول و سوخت شده را مطالعه فرمایید.

بابت دریافت آموزش تخصصی حسابداری، ویژه بازار کار، از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

با ما تماس بگیرید و اجازه دهید بر نیازهای کسب و کار شما تمرکز کنیم

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
مقایسه